https://www.elsedesign.web.tr/wp-content/uploads/2020/05/header-elsedesign-8-scaled.jpg

Dijital Reklam Tasarımları

İnternetin her geçen gün yaygınlaşması sonucunda işin ticaret ve reklam boyutu da dijital dünya üzerinde hızla büyümeye başladı. Bu noktada dijital reklamlar , onca rekabet eden marka arasında bulunur ve bilinir olmak adına işletme ve markalar için hayati önem kazandı. Dijital reklam kısaca, markanız veya ürününüzün online kanallar üzerinden tanıtılmasına verilen genel bir isimdir.

Google (Display) Görüntülü Reklamlar

Dijital reklamlar tanıtılacak online mecralara göre hem tasarım hemde içerik olarak çeşitlilik gösterir. Kısaca örneklemek gerekirse; Google reklamları gelir ve sitenizin bilinirliği açısından en verimli çalışan araçların başında gelir. Google reklamları kelime (adwords ) ve görsel (display) tabanlı olarak ikiye ayrılır. Bunların yan ısıra, sosyal medya reklamları, video reklamları, advertorial reklamları da dijital reklamlcılık kapsamına girer.

Haber, spor, video siteleri gibi web sitelerinde gördüğünüz,hareketli ya da resim formatlarındaki görsel reklamlar, sayfada Google’ın belirlediği yerlerde görüntülenir. Bu sayede hedeflediğiniz kullanıcılara web sitelerinde görsel reklamlarınız gösterilir ve kullanıcıların dikkatini çeken reklamlar sayesinde satışlarınızı ve/veya marka bilinirliğinizi arttırmak mümkündür.

Dijital dünyada her şey birbiri ile bağlantılı çalışır. Web sitenizde marka ve ürünlerinizin tanıtımını yaparken bir yandan da sosyal medyadaki varlığınızın bu dijital kimliğinizi desteklemesi , görünürlüğünüzü sürekli hale getirmek içinde reklamlardan faydalanmanız gerekir. Yapılan araştırmalar, insanların izledikleri videoların veya ürün fotoğraflarının satın alma kararlarını doğrudan etkilediğini ifade ediyor.

Gelin fikrinizi dijital dünyaya birlikte taşıyalım