https://www.elsedesign.web.tr/wp-content/uploads/2020/04/header-elsedesign-scaled.jpg

E-Ticaret Sitelerinin Avantajları Nelerdir?

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte “elektronik ticaret” kavramı ticaret sektörü içinde kullanılmaya başlandı. Dijital dünyada online mağazalarını açmaya başlayan firmalar, kendi fiziksel çevrelerinden çok daha geniş kitlelere ulaşma imkanı buldular. Mobil teknolojiler sayesinde de bugün artık nerede olursanız olun online alışveriş yapmak mümkün.

E-ticaret sitelerinin fiziksel mağazalara oranla maliyetleri oldukça düşük olması, zaman ve mekandan bağımsız alışveriş yapma olanağı e-ticaret sektörüne talebin her geçen gün artmasını sağlıyor. Bu yeni düzene ayak uyduramayan firmalar sektörün gerisinde kalmaya başlayacaklar.

Ürünlerinizi veya servislerinizi  internete taşımak

Sadece belirli bir lokasyona değil sınırları olmayan bir dünyada tanıtım ve pazarlamanızı gerçekleştirmeniz için e-ticaret siteleri kuruyoruz.

E-ticaretin hatırı sayılır avantajlarının başında 7/24 satış imkanı vermesi gelmektedir.  Artık internet sadece hızlı değil, aynı zamanda eskisine göre oldukça ucuz olduğundan dolayı bugün artık her saniye internette olmak mümkün. E-ticaret sitenizin yazılımı ve teknik altyapısı güçlüyse, müşterilerinize aralıksız satış imkanı sunabilirsiniz.

Sanal mağazalardan alışveriş yapmanın en büyük kolaylığı, ürünün hızlı bir şekilde satın alınması ve müşterinin ayağına kadar ulaştırılmasıdır. Bu sebeple internet kullanıcıları günün herhangi bir saatinde internette gördüğü bir ürünü satın alabilir.

Düşük maliyet

E-ticaret sitesinin bir diğer avatajı ise online mağaza açmak için çok yüksek ücretler ödemeniz gerekmemesi. Profesyonel tasarımcılarımız sayesinde, e-ticaret sitenizi kendi dilediğiniz şekilde kişiselleştirebilir  sonrasında siteyi kendiniz yönetmeye devam edebilirsiniz. Bir e-ticaret sitesi yatırım bedeli, tasarım ücreti haricinde yıllık olarak sadece sitenizin alan adı ve hosting hizmeti için cüzzi bir ücret ödemeniz yeterli olacaktır.

Fiziksel mağazalar, sadece belli bir bölgedeki, yerel müşterilere erişmenize imkan tanımaktadır ancak bir sanal mağaza açarak tüm ülkeye, hatta tüm dünyaya satış yapabilirsiniz. Doğru bir strateji, iyi bir reklam kampanyası ve güçlü arama motoru optimizasyonu özellikleri sayesinde e-ticaret sitenizin erişim skalasını genişletebilirsiniz.

Hem tamamlayıcı hem benzer ürünler aynı yerde

Bunların yanısıra online mağazalar sayesinde, tek bir yerden birden fazla kategoride ürüne ulaşmak mümkün olmaktadır. online ziyaretçilere sunulan bu imkan da e-ticaret’in bir başka önemli artısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem tamamlayıcı hemde benzer ürünlerin ziyaretçiye gösterilmesi sayesinde, yeni potansiyel satışlar da elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın