https://www.elsedesign.web.tr/wp-content/uploads/2020/05/header-elsedesign-6-scaled.jpg

E-Ticaret Ürün Fotoğrafı Çekimi

Online olarak sergilediğiniz ürün fotoğrafları hem firmanızın dijital dünyadaki imajınızı belirler, hemde satış oranlarınız da büyük rol oynar. Bir ürünün fotoğrafı ne kadar kaliteli ve detaylı ise geri dönüşü de o kadar fazla olur.

E-ticaret sitelerinde beyaz fonun tercih edilmesinin sebebi , müşterilerin odağı sadece ürün olacağından , detayları inceleme fırsatı bulurlar. Bir ürün fotoğrafı ne kadar kaliteli ve detaylı çekilmişse müşteri o kadar elinde tutuyormuşcasına gerçek hissedebilir ve satın alma olasılığı artar.

Beyaz fon kullanmanın bir avatajı da maliyeti düşürmektir. Konsept fotoğrafları, beraberinde birçok aksesuar kullanımı getirir. Ancak beyaz fonda çekilen ürünler sade çekilebilir. Standardın dışında olan konsept çekimler, daha fazla zaman alacağından maliyeti de o oranda artar.

ElseDesign olarak, ürünlerinizi, stüdyomuzda çektikten ve tüm gerekli photoshop işlemlerini yaptıktan sonra teslim ediyoruz. Taşınamayan veya adedi yüksek olan ürünleriniz için, mağaza ve fabrikalarda ekipmanlarımız ile stüdyo kurarak çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Beyaz Fonda Ürün Çekimi

Beyaz fonda  ürün çekimi, e-ticaret sitelerinin en çok tercih ettiği ürün sergileme şeklidir. Bunun öncelikli nedeni beyaz fon, ürünün daha öne çıkmasını sağlar, göz sadece ürüne odaklanacağından dolayı daha etkili bir sonuç alınır. Hediyelik eşyadan tekstile her türlü, beyaz fonda çekilebilir ardından retouch işlemleri gerçekleştirilerek e-ticaret sitelerine yüklenir.

Siyah Fonda Ürün Çekimi

Beyaz fonun ürünü ön plana çıkarmayacağı bazı durumlarda tek renk başka fon renkleri de kullanılır. Özellikle transparan, cam vb. materyallerden oluşan ürünlerin tüm ayrıntılarını ön plana çıkarabilmek için koyu fonları tercih ediyoruz.

Müşterinin isteğine, web sitesinin konseptine veya markanın renklerine göre ürün arkaplanları değişiklik gösterebilir. Burda asıl önemli olan ürünün detaylarını kaybettirecek veya ürünü arka plana itecek hiçbir rengin veya unsurun fotoğrafta kullanılmamasıdır.

Sitenizde kullanmak üzere çektirdiğiniz ürün fotoğraflarını,  sosyal paylaşım platformlarınız, ürün ambalajlarınız, dijital yada basılı kataloglarınız, broşürleriniz veya  sunumlarınız gibi birçok mecrada da kullanabilmeniz için çeşitli boyut ve formatlarda hazırlayabiliyoruz. Konsept ürün çekimleri, kombine ürün çekimleri, çekim sonrası retouch çalışmaları için ekonomik çözümler sunuyoruz.

Dilerseniz ürününüze deneme çekimi yapalım